ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rekuperácia

Úvod Rekuperácia

 

Čo je to rekuperácia? Zjednodušene povedané ide o spätné získavanie tepla. Jedná sa o dej, pri ktorom sa privádzaný vzduch do budovy predhrieva teplým odpadovým vzduchom, ktorý sa z miestnosti odvádza. V prípade štandartného vetrania "priamo" cez okná by bol teplý vzduch z interiéru odvádzaný bez úžitku von. V prípade použitia rekuperačnej jednotky - rekuperačného výmenníka, odovzdá odvádzaný odpadový vzduch väčšinu svojho tepla (až viac ako 90 %) čerstvému privádzanému vzduchu. Čerstvý predhriaty vzduch prichádzajúci do miestnosti potom môže byť dohrievaný na požadovanú teplotu tak, aby v miestnosti boli dodržané požiadavky na tepelnú pohodu v obytnom priestore.


V domácnosti vznikajúce škodlivé látky

Vznik škodlivých látok v domácnosti

Škodlivé látky: H2O - vlhkosť, CO2 - oxid uhlčitý, HCOH - formaldehyd, VOC  - škodlivé organické látky, CO - oxid uhlíka, NOX - oxid dusíka, SOX - oxid síry, PMX - výfukové plyny a ďalšie


Každý z nás pozná pocit vydýchaného vzduchu. Bežnými príznakmi sú napríklad bolesť hlavy, únava, ospalosť, podráždenie očí, ale aj bolesť hrdla či zhoršený spánok. Dlhodobý pobyt v znečistenom vnútornom prostredí môže spôsobiť zvýšenú únavu a chorobnosť, ktorá sa môže prípadne prejaviť hoci až po niekoľkých rokoch. Ukazovateľom nedostatočného vetrania býva aj nepríjemný zápach. Pri nesprávnom vetraní a vysokej vnútornej vlhkosti môžu byť sprievodným javom aj plesne. Vznikajú najmä v miestach tepelných mostov, kde sú materiály nevhodne izolované.


Princíp činnosti lokálnej rekuperácie

Princí činnosti lokálna rekuperáciaV našej ponuke nájdete úplný sortiment rekuperačných jednotiek značky PRANA a BREEZY,  ktoré si nájdu široké uplatnenie vo Vašich domovoch aj kanceláriach.

Prana

 


Hlavné výhody rekuperácie PRANA
Kompaktné rozmery:
priemer korpusu pracovného modulu je - 150, 200, 250, 340 mm. Dĺžka sa volí v závislosti od hrúbky steny.
Medený výmenník tepla:
meď sa vyznačuje vynikajúcimi vlastnosťami súvisiacimi s prenosom tepla a zároveň je prírodným antiseptikom, t.j. v rekuperačnej jednotke sa vytvára prostredie, ktoré zabezpečuje dezinfekciu vzduchu (víry, baktérie a mikróby strácajú svoju životaschopnosť).
Účinnosť až 96 %:
dosahuje sa protismerným prechodom odvádzaného a privádzaného vzduchu cez medený výmenník tepla (rekuperátor).
Jednoduchá a rýchla inštalácia:
inštalácia rekuperačnej jednotky trvá v priemere iba dve hodiny. Metódou jadrového (diamantového) vŕtania sa vyvrtá otvor, do ktorého sa pomocou montážnej peny, alebo iného tesniaceho materiálu umiestní pracovný modul. Viditeľné ostanú iba vetracie mriežky. Zároveň v našej ponuke nájdete aj modely s interiérovým umiestnením (vnútorná jednotka).
Prístup a jednoduchá údržba:
systém je monoblok s jednoduchou údržbou.
Hospodárnosť:
spotreba elektrickej energie od 7 Wh do 310 Wh (v závislosti od modelu).
Pohodlný a jednoduchý systém ovládania :
diaľkový ovládač, stmievač (reostat) a ovládanie pomocou mobilnej aplikácie Android a iOS.
Tichý nočný režim:
(domáca séria).
Najlepší pomer "cena-kvalita" na trhu.

 

V prípade záujmu o niektorú z ponúkaných rekuperačných jednotiek, o informácie o jeho možnom využití, technickom riešení alebo o cenovú ponuku, kontaktujte nás prosím. Pošlite nám požiadavku a vyplňte formulár. Kontaktné údaje nájdete našej stránke https://www.dmrsolutions.eu/kontakt/.

Na základe Vašich požiadaviek Vám navrhneme riešenie a vypracujeme cenovú ponuku alebo si dohodneme stretnutie.