ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ako presvetliť tmavý priestor v dome

Úvod FAQ Svetlovody SUNWAYAko presvetliť tmavý priestor v dome

Veľkým trendom v stavebníctve je zavádzanie svetlovodov. Tieto zariadenia šetria nielen elektrickú energiu, ale výrazne zvyšujú aj komfort bývania.

Môžete si ich všimnúť na strechách niektorých domov, kde ústi ich výrazná kupola. Svetlovod prenáša do tmavých miestností denné svetlo so všetkými jeho vlastnosťami. Navyše, životnosť zariadenia je až niekoľko desaťročí.

Ďalšie výhody svetlovodu sú:

– presvetlenie tmavých kútov domov

– denné svetlo v miestnostiach bez okien

– zvýšenie komfortu bývania

– možnosť umiestniť rastliny aj do tmavých izieb

– skvaltnenie životného prostredia

– denné svetlo aj v podkrovných priestoroch a pivniciach

– prvotná investícia sa niekoľkonásobne vráti

 

Ako postupovať pri výbere svetlovodu?

Výber svetlovodu závisí od toho, či ide o rekonštrukciu nehnuteľnosti alebo výstavbu nového domu.

Pri rekonštrukcii má majiteľ zviazané ruky pôvodnou stavbou. Preto treba zhodnotiť technickú náročnosť a možnosti inštalácie svetlovodu. Odporúčame zavolať odborníka, ktorý najmä pri starších domoch zhodnotí a preverí:

- statiku nehnuteľnosti

- materiál strechy a stropu

- možné prekážky, ako napr. nosné trámy

- pôvodné projektové nákresy domu

 

Pri novostavbe majú svetlovodoy doplnkovú funkciu a ich úlohou je presvetľovať priestor. Okrem vlastnej intuície je preto vhodné oprieť sa o skúsenosti architekta. A to najmä ak ide o rozľahlejšie domy, typizované projekty či radovú zástavbu, kde sú svetelné podmienky zložitejšie.

V týchto prípadoch je konzultácia s odborníkom viac ako užitočná. Je nevyhnutné, aby posúdil:

- umiestnenie domu na pozemku

- správnu orientáciu domu

- možnosti presvetlenia stavby.

Výber konkrétneho typu svetlovodu je záležitosťou ponuky na trhu. V súčasnosti si zákazníci produkt vyberajú cez internet a pri rozhodovaní ich presvedčí najmä cena výrobku.

Ak klient chce, aby svetlovod slúžil niekoľko rokov, musí si vybrať také zariadenie, ktoré bude dostatočne tesniť a svietiť. Firmy, zaoberajúce sa problematikou svetlovodov, preto ponúkajú nielen výrobok, bezplatné odborné poradenstvo, ale aj profesionálnu montáž. Tieto služby zaručia dlhú životnosť svetlovodov.

Odporúčame:

Slovenská značka svetlovodov SUNWAY nachádza čoraz väčšiu popularitu v domácnostiach na Slovensku i v zahraničí. Okrem vysokej kvality výrobkov, ktorá je ocenená certifikátom CE, sa vyznačujú až 25 ročnou zárukou na svetelný tubus. SUNWAY, ako jediný svetlovod na svete, sa vyrába v štvorcovom prevedení vo všetkých veľkostiach, pričom každý produkt má jedinečný dizajn.