ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Odolnosť kupoly

Úvod FAQ Svetlovody SUNWAYOdolnosť kupoly

Kupola Hi-Impact svetlovodov SUNWAY znesie nielen vyčíňanie počasia, ale aj naše neštandardné testy, ktoré sme na nej vyskúšali. Plastová kupola sveltovodov SUNWAY vydrží krupobitie alebo silný vietor. Aby sme presvedčili aj Vás, rozhodli sme sa, že viac ako čokoľvek iné je lepšie skúsiť ju podrobiť naozaj extrémnemu testu. Táto kupola si vďaka víchrici pred našim testom vyskúšala pád z 9 metrovej výšky, následne nám napadlo pokračovať v testovaní ďalej. Pri ďalšom teste sme zopakovali pád kupoly jej vyhodením do výšky cca 6 metrov. Túto dynamickú záťažovú skúšku kupola samozrejme taktiež vydržala.

Za povšimnutie stojí aj materiálové zloženie kupoly Hi-Impact, ako aj charakteristické vlastnosti materiálu Hi-Impact. Okrem polykarbonátového základu obsahuje až 30% kaučuku. Kaučuk sa zásadne podpisuje pod mäkkosť materiálu, odolnosť voči namáhaniu aj pri nízkych teplotách, ako aj vysokú životnosť materiálu. Spoločnosť Saprem s.r.o., výrobca svetlovodov SUNWAY, garantuje životnosť 25 rokov, čo znamená že životnosť tohoto materiálu musí byť minimálne o 50% vyššia.

A teraz sa vrátime k druhej polovici nášho „testu“. Stlačenie kupoly drastickým spôsobom – nohou nášho kolegu a následný pokus o zošliapnutie či inú násilnú deformáciu kupoly… Koľko teda vydrží naša kupola?